Polikarbonat Filmler

Polikarbonat levhalar çati sistemlerinde çok sik kullanilan malzemelerdir. Bu malzemeler isiyi yüksek oranda geçirdikleri için kullanilan alanlarda isi problemi dogmaktadir.Isik geçisi azaltilmis polikarbonatlarda da performans düsük olup, isi problemi çözülememektedir. Içerisi asiri isindigi gibi, içerideki isinin disari çikisida mümkün olmamaktadir. Polikarbonat levhalarda, içerinin isinmasini önlemenin tek çözümü isinin polikarbonat levhadan geçisini engellemektir. Ayrica parlamayi azaltir ve isik kontrolü saglar.

Dünyada ilk ve tek olarak bir SolarMaster ürünü olan polikarbonat filmi ile polikarbonat levha kapli alanlarda isiya kesin çözüm getirilmektedir.

Bu filmler polikarbonatlar için özel olarak üretilmis, akrilik esasli ve polikarbonat levhalarla benzer çalisma sistemine sahiptir. Günes isisini yüksek oranlarda yansitmak suretiyle polikarbonat levhalarda istenilen düzeyde isi ve isik kontrolü saglarlar. Polikarbonat filmleri genel olarak levhalarin iç yüzeyinden uygulanmaktadir.Gerek görülen alanlar için dis cepheden kaplanabilentürleri de mevcuttur. Bu türler özel olarak dis hava sartlari ve direk günes isigi temasina dayanikli olarak üretilmistir.